wtorek, 28 listopad 2023 12:42

Seria zabiegów depilacji laserowej - kiedy warto zacząć?

depilacja laserowa depilacja laserowa mat.prasowe

Kiedy warto zacząć serię zabiegów depilacji laserowej, tak aby osiągnąć pełne efekty przed wakacjami? Najlepiej jesienią, na 4-6 tygodni po ostatniej intensywnej ekspozycji na słońce. Kluczowe z perspektywy zabiegu jest spełnienie kilku najważniejszych czynników m.in takich jak kolor skóry. Ponieważ laser pracuje w obszarze melaniny, istotne jest, aby skóra poddawana zabiegowi była możliwie najjaśniejsza i zdrowa.

Zdrowa tzn bez uszkodzeń i podrażnień. Kolor skóry to najważniejszy czynnik, który definiuje czas rozpoczęcia serii zabiegów, ale postaram się przybliżyć ten temat na konkretnych przykładach. 

 

Kiedy wykonywać depilację laserową nóg?

Depilacja laserowa nóg:

- wymaga serii spotkań z częstotliwością co 8-12 tygodni;

- Wymaga wykonania ok 6 zabiegów w serii.

Wniosek?

Zaczynając serię z początkiem września, mając w planach wakacyjny wyjazd na wrzesień następnego roku, jedziesz na wakacje bez maszynki do golenia ciesząc się idealnie gładkim ciałem.

Co jeśli jest już dużo później niż wspomniany wrzesień? Czekać do kolejnego sezonu? 

Absolutnie nie! 

Jeśli masz nieopalone nogi, możesz zacząć w każdej chwili. To co zyskasz to co najmniej połowa zabiegów z serii, co ostatecznie daje ok 75% włosów mniej na najbliższe wakacje i zdecydowanie podnosi Twój codzienny komfort, ponieważ już nie musisz codziennie golić nóg!  Następnie na czas urlopu i planowanej ekspozycji na słońce robimy przerwę w wykonywaniu zabiegów i wracamy do procedur w maksymalnym odstępie czas pomiędzy sesjami, czyli 12 tygodni. Twój kosmetolog w Hamak SPA Chill&Beauty zawsze zapyta o plany wyjazdowe i uwzględni ekspozycję na słońce w planie zabiegów. Plan zostanie ułoży tak by był najbardziej efektywny i skuteczny, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej skóry. 

Kiedy wykonywać depilację laserową pach i bikini?

Drugi najczęściej wybierany zabieg dotyczy obszaru pach i bikini. Tu sytuacja będzie wyglądała nieco inaczej. 

- Wymaga serii spotkań z częstotliwością co 4-6 tygodni

- Wymaga wykonania ok 6-8 zabiegów w serii

Wniosek?

Nawet jeśli rozpoczniesz swoją przygodę z laserem w grudniu, czy styczniu to spokojnie zdążysz osiągnąć cel przed wakacjami :) Dodatkowo pachy i bikini to stefy, które zdecydowanie łatwiej jest uchronić przed słońcem niż nogi. W związku z tym, jeśli Twój wymarzony urlop na plaży przypada na wrzesień, oznacza to, że cały lipiec i sierpień spokojnie możesz poddawać się zabiegom. W przypadku tych dwóch małych stref bo tak klasyfikuje się pachy i bikini w zabiegach depilacji laserowej naprawdę mamy spore pole do manewru. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z depilacją laserową i wiesz już na kiedy masz zaplanowane wakacje, umów się na bezpłatną konsultację w Hamak SPA Chill&Beauty. Dostosujemy termin pierwszej wizyty, policzymy odstępy pomiędzy spotkaniami tak, aby do czasu Twojego urlopu uwolnić Cię od konieczności zabierania z sobą maszynki do golenia :) Brzmi pięknie? Może trochę nierealnie? To możliwe i jest to zdecydowanie dla Ciebie! Wystarczy, że podejmiesz tę decyzje teraz, a kosmetolodzy z Hamak SPA Chill&Beauty poprowadzą Cię przez procedurę krok po kroku. 

Pamiętaj, czas i tak minie a komfort Twoich następnych wakacji zależy od Twojej decyzji tu i teraz.