piątek, 24 marzec 2023 14:02

Materac lateksowy, komfortowy i trwały

materac lateksowy materac lateksowy pixabay

Na rynku z materacami istnieje szereg modeli nie tylko różniących się od siebie stopniem twardości czy wielkością powierzchni spania. Istotnym parametrem produktu jest także wysokość materaca jak również użyte w budowie surowce, wypełnienie czy rodzaj konstrukcji. Coraz częściej klienci przekonują się, że wygodny, trwały i żywotny materac nie koniecznie musi posiadać konstrukcję sprężynową.

Dostępność surowców produkowanych w nowoczesnych technologiach, przekłada się na coraz to lepszą jakość, umożliwiając stworzenie w materacu bardzo dobre podparcie bez użycia sprężyn. Materac lateksowy wykonany z mieszanki surowców naturalnych z syntetycznymi ma wpływ na wytrzymałość togo surowca, dlatego osoby z wyższa wagą nie powinny mieć oporów przed wyborem właśnie takich modeli.

Rdzeń lateksowy i jego właściwości.

Blok o wysokości 16 cm z szeregiem stref, tworzący odlew w jednej bryle uznawany jest za najbardziej komfortowy surowiec na jakim może opierać się naniesiony ciężar osoby korzystającej z materaca lateksowego. Materac lateksowym to nie tylko wysoki komfort snu, ten rodzaj surowca posiada szereg  zalet:

-wytrzymałość bez efektu wypracowania

-doskonała wentylacja, przewiewność

-powierzchnia odporna na powstawanie pleśni i grzybów, bezpieczny dla alergików

-wyjątkowe dopasowanie się do kołatków ciała, wysoki komfort,

-reaguje na nacisk, szybko powraca do pierwotnej formy,

-możliwość zastosowania na stelażu ruchomym

Rdzeń lateksowe jednak to nie tylko te pozytywne cech, ma również i wady:

-wysoka cena surowca, zaliczane są do najdroższych na rynku

-wyższa waga gotowego produktu

Wpływ materaca lateksowego na zdrowie i sen.

Jak wiadomo jakość snu przekłada się na pozytywną energię i dobrą kondycję psychiczną, samopoczucie. Wybór odpowiedniego modelu materaca, dopasowanego do potrzeb konkretnej osoby, potwierdza jak ważna jest powierzchnia użytkowa i użyte surowce. Szereg przeprowadzonych badań potwierdza, że rekomendowanie materacy opartych na rdzeniu lateksowym dla  osób z bolącym kręgosłupem, po urazach, z problemem nadmiernie napiętych mięśni, ale też tych często wiercących się w nocy, jest dobrym wskazaniem. Sklep internetowy Kaszmirowysen.pl przygotował ofertę materacy z rdzeniem w wersji bazowej, jak i bardziej wzbogaconej z przełożeniem na zróżnicowanie odczucia pomiędzy stronami materaca. Do rozbudowania stron materacy lateksowych wykorzystuje się warstwy w postaci: pianki HR, pianki profilowanej molet, visco memory, maty kokosowej, trawy morskiej czy końskie włosie. Surowce jakich używa się do tego celu, są wykorzystywane w pozostałym asortymencie sklepu w materacach piankowych czy sprężynowych.