środa, 05 lipiec 2023 15:49

Jak zadbać o świeżość kawy?

Cafe Silesia Cafe Silesia pexels

Zastanawiasz się, jak zachować świeżość ziaren? Co zrobić, aby przygotowany napój zachwycał intensywnym smakiem i aromatem? Przekonaj się, że odpowiednie przechowywanie kawy to nic trudnego!

 

Smak kawy a przechowywanie ziaren 

Zapach świeżo zaparzonej kawy potrafi postawić na nogi wszystkich domowników. Każdy, kto o poranku potrzebuje silnego pobudzenia, chce zadowolić także własne kubki smakowe. Niestety dość często zdarza się, że czarny napój jest mniej aromatyczny, niż się tego oczekuje. Z jakiego powodu? Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednie przechowywanie kawy. Warto wiedzieć, że ziarna absorbują z otoczenia wilgoć oraz różne zapachy – z tego powodu powinny być odizolowane od wszelkich czynników zewnętrznych. Co najbardziej zmienia walory smakowe Twojego naparu? Poznaj kilka czynników, które najbardziej wpływają na smak kawy:

  • powietrze, 
  • ciepło, 
  • wilgoć, 
  • światło. 

Wymienione czynniki przyspieszają proces utleniania, który prowadzi do utraty cennych walorów smakowych.

Jak najlepiej przechowywać kawę?

Masz wysokiej jakości ziarna, dobry sprzęt, ale filiżanka ulubionego napoju nie spełnia Twoich oczekiwań? Jeśli chcesz, aby Twoja kawa miała zadowalające walory smakowe – zastanów się nad lepszym przechowywaniem ziaren. To prosty do wykonania krok, który powinien na stałe wejść w nawyk każdego kawosza. Na smak kawy wpływa przede wszystkim świeżość ziaren – dlatego też należy przechowywać je w odpowiednich warunkach. W tym aspekcie należy zwrócić szczególną uwagę na: 

  • szczelne zamknięcie, 
  • odpowiednią temperaturę, 
  • ograniczony dostęp do światła. 

Pamiętaj, że przy wyborze kawy warto postawić na ziarna, które znacznie dłużej zachowują swoją świeżość niż produkt zmielony. Aby napój był nieziemsko aromatyczny – zmiel kawę tuż przed samym procesem parzenia. Wysokiej jakości mieszanki z różnych zakątków świata oraz profesjonalne ekspresy znajdziesz w szerokim asortymencie Cafe Silesia

Pojemnik próżniowy na kawę – czy warto?

Kawę przechowuje się na różne sposoby – jednak nie wszystkie sprawiają, że ziarna zachowują swoją świeżość. Nieszczelne pojemniki nie zabezpieczają przed dostępem powietrza, światła, czy wilgoci. Do profesjonalnego przechowywania ziaren niezastąpiony jest specjalny pojemnik na kawę – wysokiej jakości akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej nie zmieniają smaku i aromatu przechowywanych produktów. Co więcej, solidnie stworzone pojemniki działają na zasadzie zamykania próżniowego i skutecznie blokują działanie promieniowania UV. Dodatkowo występują w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach, dzięki czemu doskonale zaprezentują się na każdym kuchennym blacie. Praktyczny i stylowy pojemnik próżniowy na kawę to produkt, który zachowa świeżość Twojej kawy na dłużej – przekonaj się!