Praktyczne aspekty idealnych okularów
Oprawki do okularów są w dzisiejszych czasach produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży znajdziemy zarówno klasyczne oprawki z tworzyw sztucznych, oprawki metalowe, a także oprawki wykonane z drewna i innych, mniej typowych materiałów. To z jakiego tworzywa wykonane są okulary, w dużej mierze wpływa na komfort ich noszenia oraz trwałość. Warto więc w pierwszej kolejności dowiedzieć się, czym różnią się poszczególne oprawki do okularów oraz wybrać te z nich, które mają największą szansę sprawdzić się w naszym przypadku.
Za najwygodniejsze w codziennym użytkowaniu uznawane są oprawki do okularów wykonane z tworzyw sztucznych. Są lekkie, wytrzymałe oraz wygodne w noszeniu. Po kilku dniach ich systematycznego noszenia stają się praktycznie niewyczuwalne na nosie, co docenia wiele osób, zwłaszcza tych, dla których korzystanie z okularów korekcyjnych jest nowością. Oprawki z tworzyw sztucznych są dostępne w szerokim wyborze kolorów, wzorów oraz kształtów – nic więc dziwnego, że sięga po nie tak liczna rzesza „okularników”.
Sporym zainteresowaniem cieszą się także oprawki metalowe. Są one cieńsze od oprawek plastikowych i przez to warto je wybrać szczególnie, jeśli zależy nam na możliwie jak najdyskretniejszej parze. Do wyboru mamy głównie oprawki do okularów srebrne i złote, których kolorystykę należy dopasować do swojego typu urody. Swoistą nowością oraz ukłonem w stronę miłośników ekologicznych rozwiązań są natomiast oprawki drewniane. Są one oryginalne, lekkie i wygodne w noszeniu. Są także dużo bardziej przyjazne naturze od oprawek z tworzyw sztucznych.
Jak na pierwszy rzut oka rozpoznać okulary wysokiej jakości?
Okulary wysokiej jakości z założenia mają nam posłużyć przez kilka lat – przyjmuje się, że w trosce o swoje oczy, powinniśmy wymieniać je na nowe co ok. 5 lat. Zanim wybierzemy konkretną parę, warto porównać ze sobą kilka modeli. Oprawki do okularów powinny pasować do naszej urody i harmonijnie zgrywać się z rysami naszej twarzy. Dobrze byłoby, aby pasowały także do naszego stylu i trybu życia – inne okulary będą odpowiednie dla prawnika i właściciela dużej firmy, a inne dla studenta i sportowca.
Wybierając nową parę warto już w sklepie zwrócić uwagę na ich stan – sprawdzić, czy nie posiadają widocznych rys i uszkodzeń mechanicznych, czy są solidne i sprawiają wrażenie wytrzymałych oraz czy dobrze leżą na nosie. Wraz z oprawkami warto zainwestować także w zakup twardego, solidnego futerału, w którym będziemy przechowywali okulary, specjalnej ściereczki do czyszczenia szkieł, a także preparatu do ich mycia.