poniedziałek, 22 kwiecień 2024 13:25

Czy można malować paznokcie do szkoły?

Lakier neonowy Lakier neonowy pixabay

Jesteś rodzicem ucznia chodzącego do szkoły podstawowej lub średniej. Albo sama jesteś tym uczniem. Słyszysz od wychowawcy, dyrektora lub dowolnego innego z nauczycieli że pomalowane paznokcie do szkoły to rzecz w Twojej placówce niedopuszczalna. Czy to możliwe? Niestety tak. Rzadko bo rzadko ale zdarza się, że statut danego miejsca nie dopuszcza takich zdobień na dłoniach. A nawet jeśli dopuszcza, to wiele osób uważa, że należy wykonywać tu tylko stonowane, nierzucające się w oczy rodzaje manicure. 

Najpiękniejsze delikatne paznokcie do szkoły

Zacznijmy od tego że ładne paznokcie do szkoły to takie, które są dobrze zadbane, schludne i nie mają zbyt dużej długości. Dopiero gdy te warunki są spełnione możemy rozważyć malowanie paznokci do szkoły. Zwłaszcza do placówki edukacyjnej na poziomie podstawowym należy postawić na jak najdyskretniejsze stylizacje, pełne pudrowych róży, beży czy mocno rozbielonych fioletów. Lakier neonowy, brokatowy czy perłowy to raczej nie jest dobry pomysł do podstawówki. Tak samo zresztą jak intensywny kolor czerwony, mocny róż czy czerń. Jeśli już chcemy wybrać jakąś bardziej zróżnicowaną stylizację, na paznokcie do szkoły podstawowej można wybrać na przykład klasyczny french manicure.

No dobrze, a co jeśli chodzi o paznokcie do szkoły średniej? O ile statut placówki nie wprowadza ograniczeń, możesz postawić na bardziej zdecydowane kolory i oryginalniejsze wzorki na paznokcie do szkoły. W tym wieku dziewczyny lubią się wyróżniać, zdecydowanie podkreślać swoją buntowniczą osobowość. Widać to więc będzie również na paznokciach wypełnionych feerią barw i zdobień. Co ciekawe, w tym wieku dziewczyny często same robią sobie takie stylizacje, nie korzystając przy tym z pomocy zawodowej kosmetyczki. Chodzi oczywiście o względy budżetowe (rzadko która nastolatka ma nadmiar gotówki), ale też o możliwość samodzielnego wyrażenia siebie. Nieraz nauczycielom przygotowane stylizacje mogą się nie podobać, ale tak naprawdę mają oni już teraz bardzo ograniczony wpływ na wybory młodych dam.

Kolejny etap edukacji to szkoły wyższe - akademie, uniwersytety czy politechniki. Hybrydy do szkoły na tym edukacyjnym poziomie nie będą znały już żadnych ograniczeń. Nie spotka się chyba w naszym kraju uczelni, która w swoim regulaminie w jakikolwiek sposób regulowała ubiór studentek i dopasowane do niego dodatki. Dziewczyny mające już około dwudziestu lat uznawane są bowiem za osoby w pełni dorosłe i w związku z tym w pełni mogące decydować o swoim zewnętrznym wyglądzie.